آموزش SQL server – دستور JOIN

در این بخش برای یادگیری join نیاز به بسیاری از کلمات کلیدی ای داریم که در دروس قبل آموختیم. به دو جدول زیر توجه کنید .

Table Store_Information

store_name Sales Date
Los Angeles $1500 Jan-05-1999
San Diego $250 Jan-07-1999
Los Angeles $300 Jan-08-1999
Boston $700 Jan-08-1999

 

Table Geography

region_name store_name
East Boston
East New York
West Los Angeles
West San Diego

چیزی که ما نیاز داریم اینه که میخواهیم فروش را در هر منطقه جغرافیایی بدست بیاریم . می بینیم که جدول Geography اطلاعات مناطق جغرافیایی را در بر دارد و جدول Store_Information اطلاعات فروش شهر ها را . برای بدست آوردن فروش در هر منطقه ، ما باید اطلاعات بدست آمده از هر منطقه را در هم ترکیب کنیم . با نگاهی به دو جدول می فهمیم که یک فیلد مشترک در هر دو موجود است و آن store_name میباشد که با یک کاما بهم وصل میشوند .

کد زیر را ببینید تا توضیحات را شرح دهیم .

و نتیجه :

نتیجه :

REGION SALES
East $700
West $2050

دو خط اول کد به sql میگوید که دو فیلد را انتخاب کند . اولین خط فیلد region_name است از جدول Geography که نام مستعار REGION گرفته است . و دومین خط حاصل فیلد sales از جدول Store_Information که نام مستعار salesگرفته است . دقت کنید که چگونه مستعار های جدول در اینجا بکار گرفته شده . Geography بعنوان A1 مستعار شده وStore_information بنام A2  . بدون استفاده از مستعار ها خط اول بصورت زیر در میاید .

 

اساسا کار مستعار ها قابل درک کردن کد های طولانی SQL است . بخصوص هنگامی که چند جدول در کار است .

حال بخط سوم کد اصلی توجه کنید ،یعنی کلمه where  . اینجا جائیست که join کارش معلوم میشود . در این حالت ما میخواهیم مطمئن شویم که محتوای “store_name”  در جدول Geography با مقادیر آن در جدول Store_Informationنظیر میشود و راهش اینه که آنها را برابر هم قرار دهیم . کلمه where لازمه که مطمئن شویم که اطلاعات درست بدست میاید . بدون یک کلمه where درست ، یک نتیجه join دکارتی بدست میاید . نتیحه دکارتی در اصل ترکیبی از تمام حالات بوجود آمده از دو جدول را ارائه میکند . یعنی نتیجه برابر میشه با چهار ضربدر چهار = 16

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *